Visteria włącza się w wybrane przedsięwzięcia
będące przedłużeniem marki
jaką jest „Vogue Polska”.
Visteria zajmuje się działalnością wydawniczą i angażuje się w liczne projekty specjalne: społeczne, artystyczne i edukacyjne. W zgodzie z wartością zaangażowania społecznego, zrównoważonego rozwoju oraz wspierania sztuki i kultury, które wyznaczają kierunek działań firmy.
WYDAWCZYNI
Kasia Jordan
„Zależy mi, by wydawnictwo Visteria poprzez magazyn „Vogue Polska” i projekty specjalne było oknem na świat z całą jego różnorodnością, pięknymi miejscami, dizajnem, sztuką i modą”.
Kasia Jordan
jest wydawczynią i mecenaską sztuki.
W 2017 roku, z ramienia spółki Visteria, którą wcześniej założyła, podpisała umowę licencyjna z amerykańskim wydawnictwem Condé Nast na wydawanie polskiej edycji magazynu „Vogue”. Rok później „Vogue Polska” – wraz serwisem internetowym Vogue.pl – zadebiutował na polskim rynku wydaniem marcowym i od tamtej pory ukazuje się regularnie. W lutym 2019 roku powołała do życia wydawnictwo książkowe Osnova wydające literaturę non-fiction.
W ramach działalności na rzecz instytucji artystycznych i artystów w Polsce i zagranicą, na przełomie lat 2014-2015 zorganizowała wystawę prac malarza Wojciecha Fangora w galerii 3 Grafton Street w Londynie; w roku 2015 w tym samym miejscu odbyła się wystawa obrazów rosyjskiego artysty Erika Bulatova, które Kasia Jordan – wraz z kuratorem Simonem de Pury – sprowadziła do Londynu. W Londynie zorganizowała również wystawę zdjęć brytyjskiej fotografki Mary McCartney, córki sir Paula McCartneya i siostry projektantki mody Stelli McCartney. Kolejną wystawę artystki przygotowała z ramienia „Vogue Polska” we wrześniu 2019 roku w Muzeum Woli w Warszawie.
Do przedsięwzięć Kasi Jordan wokół sztuki należy również polsko-angielskie wydanie „Vogue Polska Art Issue” (Listopad, 2018), którego redaktorką prowadzącą była polska artystka Paulina Ołowska. W 2022 roku z ramienia wydawnictwa książkowego Osnova objęła patronatem i mecenatem wystawę „Abakanowicz. Totalna” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, a jako wydawczyni „Vogue Polska” wystawę „Przeczarowując świat” Małgorzaty Mirgi-Tas, reprezentującą Polskę na 59. Biennale w Wenecji.
W tym samym roku należące do niej wydawnictwo Visteria ufundowało nagrodę specjalną podczas O!lśnień 2022 – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa. Jej wsparcie dla sztuki została docenione między innymi przez zaproszenie do The Exhibition Committee of the Serpentine Galleries i Central Eastern Europe North Eurasia Acquisitions Committee przy Tate London. Karierę zawodową Kasi Jordan dopełnia działalność społeczna. Zasiada w radzie nadzorczej polskiego oddziału węgierskiej Fundacji Bator Tabor, dla której co roku organizuje charytatywną aukcję dzieł sztuki współczesnej. Zyski z aukcji przeznaczone są na finansowanie wakacyjnych obozów terapeutycznych dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzięki jej wkładowi powstała też Linia Antyprzemocowa Sexedpl, która oferuje pomoc i wsparcie psychologiczne osobom uwikłanym w przemoc.
Kasia Jordan urodziła się i wychowała w Poznaniu, jest absolwentką italianistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i socjologii w Collegium Civitas w Warszawie.
WARTOŚCI
Zrównoważony rozwój
Wspólnie z firmą Boston Consulting Group Visteria zajmuje się analizą zagadnień biznesowych w branży mody i dóbr luksusowych, czego ukoronowaniem jest konferencja Business Fashion Environment Summit – raz w roku w Warszawie spotykają się światowi eksperci i rozmawiają o zrównoważonym rozwoju w modzie i biznesie.
Wsparcie społeczne
Visteria jest partnerem Katedry Mody przy Wydziale Wzornictwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Co roku wydawnictwo funduje nagrodę w formie stypendium dla autorki/autora najlepszej kolekcji dyplomowej. „Vogue Polska” jest partnerem i patronem medialnym Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa – O!lśnienia.
Sztuka i kultura
Od samego początku działalności fundacji Sexed.pl, założonej przez modelkę i aktywistkę Anję Rubik, mającej na celu edukację w zakresie praw człowieka i równości płci, „Vogue Polska” oraz Visteria patronują jej projektom. Są fundatorem Antyprzemocowej Linii Pomocy Sexedpl, która oferuje wsparcie psychologiczne osobom uwikłanym w przemoc.
STRUKTURA FIRMY
Hanna
Rydlewska
Dyrektor Wydawnicza
h.rydlewska
Dominika
Jóźwiak
Dyrektor Działu Reklamy „Vogue Polska”
d.jozwiak
Szymon
Machnikowski
Dyrektor ds. Marketingu i PR
s.machnikowski
Agnieszka
Zalewska
Dyrektor Działu Finansów
a.zalewska
Zuzanna
Parzniewska
Asystentka Zarządu
z.parzniewska